TwitterFacebook
Субота
24 Лютого 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

На Хмельниччині засуджено подружжя-шахраїв, які видурювали кошти з банківських рахунків громадян

Вирок суду набув чинності стосовно керівника групи та його дружини. Ще двоє учасників угрупування наразі перебувають у розшуку.

За матеріалами слідства: стало відомо, що у 2014 році неодноразово судимий за майнові злочини громадянин, який до речі в той час перебував під вартою у слідчому ізоляторі за фактом вчинення шахрайства. Однак даний факт підсудного не зупинив та він продовжив «працювати» далі.

Розуміючи, що в силу обставин зловмисник не в змозі реалізувати свій план самостійно, він залучив дружину та ще двох своїх знайомих, до протизаконного заробітку.

Утримуваний в установі попереднього ув’язнення організатор та керівник злочинної групи визначив порядок підбору потерпілих, розділив ролі та роз’яснив членам угрупування  правила поведінки, спосіб та умови заволодіння майном громадян шляхом шахрайства.

В коло потенційних потерпілих потрапили громадяни, які у мережі Інтернет та друкованих ЗМІ подали оголошення про продаж майна.

Представляючись ймовірними покупцями, шахраї випитували номер банківської карти та домовлялись про вартість майна. Далі, на номер потерпілого вони відправляли смс-повідомлення про нібито зарахування на рахунок коштів за придбаний товар і відразу ж телефонували до продавців та, представляючись представниками банку, випитували у них реквізити, коди доступу та іншу інформацію наче необхідну для підтвердження поступлення коштів на рахунок.

Таким чином зловмисники отримували доступ до банківських рахунків потерпілих та перераховували наявні на них кошти собі.

Я зазначають у прес-службі прокуратури Хмельницької області – від протиправних дій шахраїв упродовж грудня 2014 – березня 2015 року постраждали 18 продавців домашніх тварин, побутової техніки та орендодавець майна.

Стороною обвинувачення в суді доведено вину керівника злочинної групи та одного з її членів у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, в складі організованої групи) Кримінального кодексу України.

Вироком Хмельницького міськрайонного суду організатора злочинної групи засуджено до покарання у виді 6 років позбавлення волі, а його дружину-спільницю – до 5 років позбавлення волі, від відбування якого її звільнено з іспитовим строком терміном на 3 роки. Що стосується інших двох участиків, один з яких – неповнолітній, наразі вони переховуються від слідства і суду.


Автор :

Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт