TwitterFacebook
Вівторок
23 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Російська в міських школах: відповідь департаменту освіти

Головний освітянин міста дав роз’яснення відносно майбутнього російської мови у школах Хмельницького.

Нещодавня заява міського голови Олександра Симчишина прес-службі ВО СВОБОДА, що в школах Хмельницького більше не вивчатиметься російська мова, викликала цілий шквал запитань у громади.

Нагадаємо, що 12 жовтня мер міста заявив наступне:

«З понеділка поточного тижня в Хмельницькому більше немає жодної школи та класу, де б вивчалася російська мова.

Далі ми беремося за факультативи. Прошу розуміння й підтримки, бо одномоментно виправити ситуацію неможливо», – зазначив пан Симчишин.

Більш докладно ситуацію з російською мовою в навчальних закладах міста пояснив виданню Українська правда директор Департаменту освіти і науки ХМР Роман Миколаїв.

“Підтверджую вам, що нашою позицією була відмова в загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницького від вивчення російської.  Дійсно, це була позиція міського голови, але ми це здійснили, коли було бажання на те батьків, і коли вони підтвердили це відповідними заявами”.

Так, за словами пана Миколаїва, до профільного департаменту надійшло близько 20 колективних звернень від батьків та  громадських об’єднань. У свою чергу, на викладачів російської мови, стверджує очильник, чекає не звільнення, а перехід на викладання світової літератури.

Крім того, Роман Миколаїв зазначив, що за бажанням батьків російську та будь-яку іншу мову можна буде повернути чи ввести до навчальної програми за наступних умов:

“Звісно. І не тільки російську. Можливо, хтось захоче вивчати ромську, угорську, то вони можуть писати таке звернення. І за наявності відповідних кадрів та не менше, ніж 12 заяв від учнів, ці заяви будуть задоволені. В принципі в нас є факультативи з російської мови. Хоча ми вважаємо, що і з ними треба закінчувати”.

Проте, такі предмети, як англійська мова чи математика є обов’язковими до вивчення, а тому не можуть бути виключені за бажанням навіть більшості батьків конкретного класу.

На питання про  особисте ставлення до питання російської мови пан Миколаїв наголосив, що скасування російської мови не утискає права учнів, а “навпаки допомагає державі Україна утвердитись і уникнути розхитувань, які відбуваються саме завдяки російській мов”і:

“Не винна сама мова як явище. Вона всесвітня, літературна. Але винні ті люди, які використовують її як інструмент. Ми боремося не проти мови, а прости інструменту, завдяки якому розпочалась війна. Тим більше Хмельницький цілковито україномовний”, – зазначив очільник.Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт