TwitterFacebook
Неділя
21 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Децентралізація: статистика бюджетної підтримки

Наша Хмельниччина продовжує впровадження реформи з об’єднання територіальних громад, що відповідно вносить зміни в обсяги та статті бюджетного асигнування регіону.

Згідно з даними Хмельницької обласної ради та прес-центру ініціативи «Децентралізація влади», ОТГ тільки у 2016 році отримали з держаного бюджету 1 млрд грн субвенції на підтримку інфраструктури, змогли використати кошти на 95% та реалізувати 1383 проекти.

Так, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні за підтримки програми «U-LEAD з Європою» Яніна Казюк, зауважує, що 2 серпня 2017 року було опубліковано зміни до Державного бюджету України на 2017 рік (Закон № 2137), якими значно збільшено обсяг коштів місцевим бюджетам.

Наразі загальна сума державної фінансової підтримки на розвиток громад та розбудову місцевої інфраструктури складає близько 16 млрд грн.

Окрім цього, за даними пані координаторки, до 6,77 млрд грн збільшено кошти місцевим бюджетам на розвиткові проекти, у тому числі – 270 млн грн на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України.

Ще одним прогресивним кроком у децентралізаційній розбудові є впровадження нового виду субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості, обсяг якої становить 4 млрд грн. Головним розпорядником коштів цієї субвенції визначено Мінрегіон – Міністерство, відповідальне за реалізацію реформи місцевого самоврядування.

З цього приводу, пані Казюк зауважує:

«В умовах реформування галузі медицини та децентралізації влади і фінансових повноважень ці кошти повинні допомогти органам місцевого самоврядування створити належні умови для медичного обслуговування населення в сільській місцевості та забезпечити розвиток інфраструктури закладів первинної медико-санітарної допомоги».

Також у цьому році на проекти регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України,  вже передбачено 650 млн грн.Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт