TwitterFacebook
Неділя
21 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Практика німецької журналістики в подарунок хмельницьким ЗМІ

Сьогодні до нашого міста з інформаційно-методичним презентом завітав німецький медіа-експерт, короткотерміновий експерт проекту Association4U Клеменс Шелль.

Пан Шелль у рамках свого візиту до Хмельницького зустрівся з представниками медіа нашого міста та провів з ними бесіду «Журналістика в Україні: шанси та виклики».

IMG_4593

Член Німецької асоціації журналістів Клеменс Шелль у своєму досвідному багажі має 15 років проведення тренінгів для журналістів і керівництва проектами журналістських обмінів, був директором програми «Medien – Mittler zwischen den Völkern» (“Медіа – посередники між народами”) для журналістів з нових країн-членів ЄС, а потім і з країн Східного партнерства.

IMG_4583 IMG_4590

Зустріч із хмельницькими журналістами, за попередніми планами організаторів, мала торкнутись наступних питань:

  • роль журналістів у демократичному суспільстві;
  • причини кризи довіри до ЗМІ;
  • значення журналістських стандартів;
  • вплив Інтернету та соціальних мереж на журналістику;
  • ефективність російської пропаганди в Німеччині;
  • голос України за кордоном і те, як зробити його чутнішим і переконливішим.

IMG_4577

Проте, в ході спілкування між німецьким експертом та місцевими медійниками виникли нові несподівані теми: позиціонування війни між Україною та Росією в місцевих ЗМІ, Україна та українці очима мешканців Німеччини, цензура у пресі, а також питання відкритості організацій та офіційних установ у співпраці зі ЗМІ.

IMG_4569

Ініціатором зустрічі став Координатор Центру Компетенцій у Хмельницькій області   ProZorro, активіст ГР Чесно, голова ГО «Хмельницька ініціатива» Олег Черненко, який наголосив на особливій актуалізації питань підвищення обізнаності місцевої преси в сьогоденних тенденціях європейського формату в якісному висвітленні новин:

«Основна мета сьогоденної зустрічі – це обмін досвідом між представниками ЗМІ двох країн. Сьогодні роль представників засобів масової інформації надзвичайно актуалізується для України, яка нещодавно зробила черговий крок до повноцінної євроінтеграції. Адже, згідно з прийнятою в євротоваристві практикою – саме  через громадський рупор – пресу на території розвинутих держав поширюється справді якісна та правдива інформація. Ми, в свою чергу, також прагнемо до дійсно вільної та незаангажованої преси, тому й організовуємо подібні зустрічі-обміни, які нададуть нашим медійникам сучасні важелі та технології роботи з новинами та подіями суспільного життя».

IMG_4566

Сам німецький гість у бесіді з журналістською громадою міста звернув особливу увагу на дотримання в своїх матеріалах таких професійних принципів, як об’єктивність у рамках безпристрастності та неупередженості, а також правдивості й точності, як запоруки підвищення репутаційного потенціалу того чи іншого видання.

IMG_4585

Крім того, пан Шелль закцентував свою увагу на лексиці, яку вживають журналісти у своїх робочих матеріалах, та ступені виправлення умисних та неумисних помилок, а також на їхній участі в спотворенні інформації на виході.

Під час обговорення питання тезового сприйняття європейцями нашої  держави експерт зауважив, що Україна й досі сприймається в німецькому суспільстві через Чорнобильську катастрофу, прояви націоналізму та родючі землі, на яких можна вирощувати органічні продукти.

IMG_4574

На завершення розмови з медійниками пан Шелль підсумував:

«Представники засобів масової інформації – це провідники та охоронці медійних воріт, крізь які наше суспільство отримує та сприймає всю актуальну інформацію. Саме тому, на позицію перших і головних принципів вашої роботи маю сміливість віднести саме відповідальність та об’єктивність. Зі свого боку хочу зауважити, що проблеми журналістської роботи та моменти утисків присутні в усіх країнах, але тільки від рівня професійності та бажання роботи над собою та своїми матеріалами залежав і залежить нині особистий поступ медійника».

IMG_4579Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт