TwitterFacebook
Неділя
21 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

У Хмельницькому художньому музеї сталася надзвичайна подія

На щастя, вона була мистецькою і мала назву «Життя скрізь».

Назвати цей захід презентацією означало б не сказати про нього нічого. Завдяки його організаторам ознайомлення публіки з творами епатажного письменника, представлення інсталяції на стінах старовинної будівлі й промо-акція на підтримку нового музичного альбому, підсилені місцем проведення, дійсно склалися в мистецьку подію.

Співорганізатор «Життя скрізь» Катерина Носко каже: «всі ці люди рефлексують поняття життя та реальності кожен по-своєму в їхній творчості. Насправді учасники заходу порушують гострі проблеми. Перше наше завдання – формувати середовище. Музей має йти в ногу з сучасністю, тож чому б не робити заходи саме такого типу тут? Публіка досить різна, але всім цікаво».

DSC_0331

І справді, автор хуліганських романів Іван Семесюк, зачитуючи уривки зі своїх творів про пригоди мавпоукраїнця та лютої мавпи з кульком, викликав у когось зніяковіння, у когось – асоціації, але в усіх – сміх. До того ж охочі могли придбати книги й отримати автограф письменника.

DSCN1940

DSCN1946

DSCN1938

DSCN1948

Художник Сергій Панасенко в інсталяції «Дорога Україна» запропонував закодовані в пікселях кольорові портрети найдорожчих українських представників сучасного мистецтва, творчість яких не музеєфікована і ґрунтовно не досліджена. «Це відомі художники, які є не всередині музею, а зовні. Їхня пікселізація – це також апеляція  до нашого становища ХХІ століття, до комп’ютерних ігор», – пояснює Катерина Носко.

DSCN1956

DSCN1964

Що ж до Arms And Sleepers, то його промовиста назва «Ті, що малюють, і ті, що сплять» вказує на полюси, між якими базується філософія музикантів. Відомий американський гурт навідується до Хмельницького втретє, і саме альбом Life Is Everywhere викликав до життя культурну подію під назвою «Життя скрізь».

DSCN1976

Пов’язував землю і небо в прямому й переносному розумінні слова dj «A:U», котрий працював у перервах на піддашку між музейним двориком і  кольоровими плямами інсталяції.

DSCN1958

На думку мистецтвознавиці Аніти Немет, ініціатива робити одноденні виставки – це завжди добре. «Ця інсталяція проіснує на фасаді лише один день. Художники, котрі виставляються в нашому музеї, нечасто вдаються до нестандартних методів, тим більше ніхто ще не використовував фасад. Те, що тут відбувається сьогодні, абсолютно нормально для якогось європейського міста. Наші люди, котрі цікавляться культурою, завжди голодні. Зате можна інтерпретувати й розуміти, яка культура зараз найбільше пасує Хмельницькому, як вона виглядатиме тут».

DSCN1446

Відвідувачка культурної події Тетяна Максимчук відзначає, що років 4-5 тому такий захід було важко уявити. «Акція чудово спланована завдяки тому, що має літературну, художню й музичну частини. З творчістю Івана Семесюка я ознайомилась вперше. Добре, що є заходи, які дають таку нагоду. Щоправда, мабуть, варто було б зробити обмеження за віком, бо звучало багато ненормативної лексики, а тут були діти. Про «Життя скрізь» я дізналася  від старшого брата, який був на попередньому концерті гурту Arms And Sleepers і порадив мені обов’язково сходити на захід за їхньою участю. Це чудово. Це приклад для інших міст», – поділилась враженнями Тетяна.

Щоправда, особисто я на початку перебування на заході не раз подумки зверталася до шанованої Фаїни Гергіївни та її розгубленого: «Ну й молодь пішла! Якщо раніше я просто не знала, як відповідати на їхні запитання, то тепер навіть не розумію, про що вони запитують».

Проте, по мірі вглядування, вслухання і щирого намагання зрозуміти створений культурною подією простір, розкидані навколо шматочки пазлу почали потроху складатися. І я з полегшенням впізнала риси знайомого, хоч і відтвореного у новому форматі, обличчя.

imgonline-com-ua-pixelizationB93rQjv8pMJk

DSCN1952

DSCN1949

DSCN1984DSCN1963

DSCN1977

 Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт