TwitterFacebook
Неділя
21 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Проект «Енергоефективне місто» відкриває можливості для хмельничан

ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» в Агенції сталого розвитку «АСТАР» провела прес-конференцію, на якій було презентовано новий етап проекту CLEEN (ЕСКОМ), який триватиме у Хмельницькому до кінця 2017 року, його назва – «Енергоефективне місто».

З проектом CLEEN або ЕСКОМ (Енергоефективність: створення коаліцій на місцях) Хмельницький знайомий вже 2 роки. Протягом цих років проводилась робота з різними категоріями людей, місто почало використовувати принципи проекту і впроваджувати в практику ідею енергозбереження.

Щодо сталого розвитку  Степан Кушнір – голова правління Хмельницького молодіжного клубу розвитку зазначив: «Сталий розвиток – це база, яку визначив світ (ООН) як пріоритетну. Вони започаткували 17 принципів сталого розвитку, і ми намагаємось, щоб ці принципи були адаптовані в стратегію Хмельницької області. Своїми проектами енергозбереження ми дуже гармонійно поєднуємось, тому що їхня ціль – саме сталий розвиток».

RClZjTcNIcs

Розшифрування принципів:

 1. Подолання бідності
 2. Вирішення проблеми голоду
 3. Підтримання хорошого здоров’я
 4. Якісна освіта
 5. Ґендерна рівність
 6. Чиста вода та незалежні санітарні умови
 7. Використання відновлювальної енергії
 8. Достойні робочі місця й економічне зростання
 9. Інновації й інфраструктура
 10. Зменшення нерівності
 11. Міста та спільноти, що живуть відповідно до принципів сталого розвитку
 12. Відповідальне споживання
 13. Захист планети
 14. Збереження життя під водою
 15. Збереження життя на землі
 16. Мир і справедливість
 17. Співпраця заради досягнення цілей

Повернімось до нового етапу проекту CLEEN (ЕСКОМ) – «Енергоефективне місто». Його реалізація полягає в наступних планах:

 • Можливість отримання міні-гранту в розмірі до 1000 євро на впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.
 • Навчання для держслужбовців (19 – 20 квітня), громадських організацій (24 квітня), депутатів (планується на жовтень).
 • Інформаційна кампанія: створення фільму до Днів сталої енергії; поширення поліграфічної продукції; фестиваль « GREEN FEST – 2017».

Детальніше про грант:

Цілі міні-проекту повинні допомагати досягти однієї або декількох цілей проекту CLEEN:

-Розвиток потенціалу місцевих ГО;

-Навчання персоналу ГО в тематичних областях: клімат, енергоефективність, місцева політика, гендерна рівність;

-Сприяння реформам і підвищення громадського контролю;

-Збереження обміну досвідом у сфері енергоефективності між органами місцевої влади;

-Розвиток мережі CLEEN;

-Інформування населення про кращі місцеві енергетичні практики.

Обов’язкові умови:

-Міні-грант надається тільки юридичним особам та не надається комерційним організаціям;

-Міні-грант також може отримати державна або комунальна установа;

-Ініціативна група може отримати міні-грант тільки через юридичну особу (в партнерстві).

Допустима діяльність організацій, які отримають міні-грант:

-Аналіз витрат на енергію з місцевого бюджету. Відстеження енерговитрат, моніторинг бюджетів за допомогою збору необхідної інформації та за допомогою офіційних запитів, зустрічей, і аналіз опублікованих доповідей та ЗМІ;

-Проведення енергоаудитів та інших енергетичних обстежень будівель, виготовлення сертифікатів та інформаційної поліграфічної продукції за результатами обстежень;

-Організація кампаній, підвищення обізнаності та зв’язки з громадськістю, в тому числі робота з і через ЗМІ;

-Виявлення та обмін передовим досвідом місцевої влади в області енергетичної політики: підготовка публікацій або дослідження, обмін візитами для посадових осіб, конференції;

-Сприяння поведінковим змінам для підвищення енергоефективності громадських установ.
Адвокація енергоефективної політики на місцевому рівні.
(Дана інформація взята з презентації проекту)

Артур Кокаревич – заступник голови правління Хмельницького молодіжного клубу розвитку додав:

iOL_OSYmBmU«До 21квітня люди реєструються для проходження тренінгу, який відбудеться 24 квітня, але початок відбору починається з 1 травня. Тобто 1 травня можна подавати свої проекти. Навіть якщо це не проект, а просто ідея. 24 квітня ми підкажемо, як краще оформити і реалізувати вашу ідею, як краще прописати її. Після цього 1 травня відкривається початок відбору, в якому взяти участь зможуть не тільки ті, які були присутніми 24 квітня, а й всі бажаючі, та більше шансів буде в тих, хто прийде на тренінг».

dVrnxLmQ-bE

Степан Кушнір розповів: «В цілому проект  CLEEN має на меті посилення спроможності нашої організації – як впроваджувати в щоденну практику своєї діяльності сферу енергозбереження. То є для українців дещо незвичною темою, але коли я був на стажуванні в США, наприклад, там раціональне споживання енергоресурсів є частиною культури. Люди думають про сталий розвиток, вони дійсно розуміють, що якщо ми будемо споживати надмірно, то залишимо для наступних поколінь просто хвору планету – це буде загрозою.

Мета нашого міні-проекту повністю мультиплікує мету нашого глобального проекту, в якому ми беремо участь – проект CLEEN (4 країни Східної Європи: Україна, Молдова, Вірменія, Грузія та Німеччина – країна з ЄС). Всі разом ми працюємо на регіональному рівні за темою енергозбереження і намагаємось це поширити в маси, тут наші партнери – ЗМІ».

ul7gGkZxwH8

Тепер зупинимось детальніше на навчанні для держслужбовців, громадських організацій та депутатів.

«Далі це, власне, навчання персоналу в деяких областях – з питань клімату, енергоефективності, місцевої політики, аналізу бюджетів, сталого енергетичного розвитку. Також будемо говорити про підвищення масового контролю, щоб люди на місцях зрозуміли, а чи діє депутат міської ради на окрузі, і чи думає він щось про енергію.

Ми говоримо про навчання для держслужбовців з різних міст України, заявки надійшли від 30 населених пунктів. Службовці з різних міст хочуть приїхати на навчання до Хмельницького, аби перейняти досвід, – це є досить показовим прикладом. Також ми хочемо, щоб депутати міської ради впроваджували енергетичну політику локально в своїх округах. Це навчання орієнтоване на жовтень. Ще плануємо семінар для бізнесу, він буде не раніше травня-червня», – повідомив Степан.

XGRaL82LeZw

І останнім пунктом у планах здійснення проекту є інформаційна кампанія, яка буде реалізована за допомогою таких напрямків, як створення фільму до Днів сталої енергії, поширення поліграфічної продукції та проведення фестивалю «GREEN FEST – 2017».

«Ми розуміємо, що сучасне суспільство сприймає інформацію переважно через медіа, тому цього року ми зробимо фільм, де продемонструємо успіхи міста у впровадженні енергетичної політики. Особливі акценти будуть на рекомендації для кожного, що можна робити в своїй квартирі, будинку чи районі. Презентація фільму запланована на вересень під час Днів сталої енергії.

А щодо фестивалю, то «GREEN FEST» сам по собі несе екологічний характер, на ньому за історію свого існування було чимало ініціатив, які спрямовані на тему енергозбереження: презентація електромобілів та відкриття станцій для їх підзарядок, готування кави на сонячній енергії, виставка стендів про енергозбереження тощо. Цю традицію буде продовжено і в 2017 році», – зазначив Степан Кушнір.

Отже, як бачимо, питаннями порятунку нашої планети у Хмельницькому зацікавились саме молоді ініціативні люди, які доволі ефективно здійснюють роботу зі зміни мислення мешканців Хмельниччини щодо споживацького егоїзму. Всіма способами вони закликають людей замислитись, в якому стані ми залишимо планету для наступних поколінь…


Автор :

Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт