TwitterFacebook
Вівторок
23 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Емад Мохі Ель-Дін: «Україна – країна відкритих можливостей розвитку бізнесу»

Єгипетсько-українське партнерство – новий вектор розвитку компанії «ЛІФТ ЕКСПРЕС», який став можливим за активної маркетингової та виробничої політики керівництва фірми. У відповідь на запрошення директора ПП «ЛІФТ ЕКСПРЕС» до Хмельницького завітав пан Емад Мохі Ель-Дін, директор компанії «FUJI», яка наразі займається активною розбудовою Нового Каїру.

Пане Емаде, розкажіть нашим читачам, з чого починалась Ваша компанія як приклад для наслідування майбутнім підприємцям України та нашого міста?

– Прогресивна розбудова моєї нинішньої компанії починалась понад 25 років тому – 1992 року. Нам пощастило, адже на той час дві досить розвинені компанії Європи починали свою діяльність у нашому регіоні, шукаючи в Єгипті привабливі проекти для інвестиційних вкладень. Така підтримка та надзвичайно корисний досвід ведення бізнесу дав свої результати, як наслідок нам вдалось побудувати свою власну справу на гідному рівні.

!DSC_8794

Якщо будувати бізнес Вам допомагали головні агенти материнських європейських компаній, то як складалась подальша доля Ваших відносин з діловими партнерами, з бізнесменами яких країн будували співпрацю?

– Першими серйозними бізнес-зв’язками компанії «FUJI», не враховуючи материнських європейських колег на початку справи, стали італійці, з якими вийшла досить вдала співпраця та подальші інвестиційні відносини. Потім завдяки іміджу та напрацьованій досвідній базі ми розпочали співпрацю зі Східною Азією, а саме з Китаєм. Тут ми вже мали справу з іншими правилами ринкової боротьби та традиціями ведення переговорів. Проте, швидка адаптація та готовність побудови нових бізнес-структур дали свої результати, як у якості прибуткових проектів, так і нового досвіду спілкування та спільної роботи. Знову ж таки, ми опанували новий ринок, проте на це пішов не один рік. Аналізуючи динаміку перших 20 років роботи в цьому інтерпренерстві, були злети і падіння, різкі зміни в політиці компанії та стратегіях розвитку, проте ми вистояли тоді й дотепер наростили досить потужну клієнтську та партнерську базу, яка й сьогодні допомагає нам у розбудові компанії, як вдома в Каїрі, так і за кордоном.

Ви вперше завітали до України на бізнес-виставку, де познайомились з українським ліфтово-галузевим ринком товарів і додаткових послуг. Яке враження на Вас справила ця фахова презентація?

– Так, це дійсно мій перший візит у вашу країну, і я вже вражений відкритими для мене перспективами співпраці. Потрібно зазначити мою особливу подяку панові Трепалюку за його ініціативу щодо організації наших бізнес-відносин. Адже саме він зробив перший крок до обміну досвідом і побудові взаємовигідних зв’язків. Саме виділенням ключових моментів спільної роботи та представленням на розсуд українських партнерів наших об’єктів, які потребують спеціалізованої участі Вашої компанії, ми з паном Дмитром займались протягом його триденного візиту до Єгипту. Моє відрядження у відповідь мало схожі цілі – я побачив підприємство «Ліфт експрес», його серце – колектив працівників і звичайно систему щоденного виробництва. Тепер я на власному досвіді впевнився у професійності та високому рівні роботи компанії та якості тих ліфтів і комплектуючих, з запровадженням останніх науково-технічних досягнень, які я з гордістю можу пропонувати на ринки своєї країни. Скажу відверто, що Хмельницький мене вразив більше за Київ, адже тут я побачив дійсно таку технологію роботи, яку напередодні анонсувало керівництво Вашої компанії.

!DSC_8735

Пане Емаде, наскільки Ваші традиції бізнесових відносин наближені до українських, чи багато відмінностей і, якщо «так», то в чому?

– Так, практика підприємницької співпраці різниться в дечому, проте некритично. Адже нам все ж вдалося віднайти вектори подальшої спільної робити. На моє глибоке переконання, головними елементами успіху українських компаній є не сировина чи фінансові вливання, а саме люди, тобто їхня сумлінна та старанна праця, відданість своїй справі, не тільки керівничого складу фірми, але й кожного інженера чи простого технічного працівника – така практика справді захоплює та надихає мене – як людину, так і бізнесмена. Правила гри на актуальному ринку різняться в кожній країні, ті відмінності, які має ринкова кон’юнктура України, для нас наразі цілком прийнятна, але немає межі можливих вдосконалень. Так, у містах, де бізнес може відкрито працювати та нарощувати фінансові обороти, інвестор звичайно працюватиме і в більшій чисельності та з більшою масштабністю і триваліший час.

Наскільки Ваше підприємство співпрацює з урядом Єгипту і чи продуктивними є відносини порядку влада-бізнес?

– Компанія «FUJI» – одна з трьох в Єгипті, яка співпрацює з урядом, так як ми знайшли вдалий варіант діалогу з державою, наразі реалізовуємо проекти, пов’язані з оборонною промисловістю – збройними силами країни. На мою думку, одним з ключових факторів повноцінного розвитку підприємництва будь-яких масштабів у кожній країні світу є лояльність з боку влади, і навіть, якщо уряд держави не продукує програми сприяння розширення та укріплення того чи іншого бізнесу, він повинен хоча би не стояти супротив підприємництву. В протилежному випадку така несприятлива політика відлякує перспективних інвесторів у галузі економіки. Щодо ситуації у вашій країні, то з новин і коментарів бізнес-сектору я розумію, що останні реформування зробили українських підприємців вільнішими. Але це виключно моя суб’єктивна думка, а як положення справ насправді – Ви розумієте краще за мене.

Пане Емаде, наскільки в практиці єгипетського бізнесу популярні проекти соціального спрямування та благодійність?

– Звичайно, вітчизняна практика бізнесових відносин має свій прямий стосунок до благодійних програм і соціальних процесів, адже ми є частиною громадянського суспільства. Наразі наша компанія в своїй діяльності декларує дотримання питань екології та збереження навколишнього середовища, природних ресурсів. Тому ми використовуємо енергоощадні технології та механізми, які працюють від сонячної енергії, – так звану «зелену» енергетику. На наше глибоке переконання, подібна сьогоденна ощадливість дозволить зберегти унікальний природний потенціал землі, ресурси якої й так досить обмежені, особливо в Єгипті.

– Яким є Ваше перспективне бачення співпраці з українськими партнерами і чого Ви побажаєте громаді Хмельниччини?

– Від співпраці з компанією «ЛІФТ ЕКСПРЕС» ми очікуємо якісних товарів, власне, які сьогодні й виробляє підприємство. Також ми обопільно з українськими колегами бажаємо розширення масштабів ринку та пошуку нових спільних проектів та ідей. А Україні та її народові я побажаю процвітання та успіхів у реалізації головних цілей, адже у Вас є все: природа, працьовиті та талановиті люди, а головне – бажання розвиватись, тому у Вас все вийде, я в це щиро вірю!

Коментар

Дмитро Трепалюк, директор ПП «Ліфт Експрес»:

«Наш новий партнер – пан Емад Мохі Ель-Дін, з яким ми вже почали продуктивну співпрацю в ранзі постачальник-клієнт. Вже найближчими днями ліфтове обладнання нашого підприємства реалізовуватиметься в Єгипті та в недалекій перспективі ще в ряді арабських країн. Пан Емад, зокрема, зацікавився енергоефективними технологіями ПП «ЛІФТ ЕКСПРЕС», його влаштовує якість нашого устаткування, особливо його вразила наша асортиментна лінійка – тобто виготовлення не лише механізмів, електроніки, металевих компонентів, а й повноцінно-функціонуючої конструкції ліфта. На додачу, ті технології, які ми пропонуємо, – провідні енергоефективні проекти: сонячні енергосистеми, які працюють у комплекті ліфта. Технологія рекуперації особливо підходить нашим іноземним партнерам, оскільки в Єгипті сонячний рік триває понад 10 місяців, тож дана система працюватиме там досить ефективно. В рамках діалогу співпраці було піднято питання ексклюзивної презентації нашого підприємства в Єгипті. Також компанія пана Емада співпрацює зі збройними силами країни, на це уряд виділяє достатні кошти, в рамках цієї державної програми до будівництва плануються корпуси для проживання військових, в проектних планах яких закладене встановлення ліфтів, – тому перспективи нашого підприємства досить суттєві. Оскільки наразі в Єгипті влада будує Новий Каїр, таким чином долаючи перенаселення вже існуючої столиці, ми плануємо долучитись до цього проекту, адже тільки в попередніх планах уряду – встановити в Новому Каїрі три тисячі ліфтів. Отож, від того, як сьогодні покаже себе наша компанія, залежить доля подальшої співпраці та участь вітчизняного підприємства в будівництві нових об’єктів успішних країн, що принесе не тільки новий практичний досвід, а й налагодження нових бізнесових зв’язків і пошук цікавих проектів розвитку ліфтової галузі».

 

«Головними елементами успіху українських компаній є не сировина чи фінансові вливання, а саме люди, тобто їхня сумлінна та старанна праця, відданість своїй справі, не тільки керівничого складу фірми, але й кожного інженера чи простого технічного працівника – така практика справді захоплює та надихає мене – як людину, так і бізнесмена.

На мою думку, одним з ключових факторів повноцінного розвитку підприємництва будь-яких масштабів у кожній країні світу є лояльність з боку влади, і навіть, якщо уряд держави не продукує програми сприяння розширення та укріплення того чи іншого бізнесу, він повинен хоча би не стояти супротив підприємництву».Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт