TwitterFacebook
Субота
24 Лютого 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Дива Нового і старого року

Перше нове життя 2017 року голосно заявило про себе в Хмельницькому обласному перинатальному центрі 1 січня о 12.10. Захарко важить чотири кілограми сто грамів і має зріст 57 сантиметрів. Для Світлани Токар із села Богданівці Хмельницького району він став другою дитиною. А вдома на малюка з нетерпінням чекають тато Олександр і старший братик Назар.

За словами заступника головного лікаря з акушерства та гінекології, керівника перинатального центру Лариси Притуляк, з моменту заснування закладу в 2013 році кількість пологів у ньому щороку зростала на 100–150. Протягом 2016-го їх відбулося без малого дві тисячі. Пацієнтками центру є жінки з усієї області, в яких настають передчасні пологи до 34 тижнів вагітності, й жінки з важкою екстрагенітальною патологією. Установа перебуває в складі багатопрофільної обласної лікарні, і це дозволяє забезпечити вагітним із соматичними захворюваннями нагляд не тільки з боку гінеколога, але й з боку інших фахівців.

DSC06757

«Ми не чекаємо, коли нас включать до Європи, а прагнемо, щоб жінки отримували в нас допомогу на європейському рівні. Усі нові тенденції, всі нові методики ми намагаємося запровадити. І в комплексі нам це вдається, бо однією з ознак ефективності нашої роботи є мінімізація показників малюкової перинатальної смертності. Цьогоріч рання неонатальна смертність (виживаність дітей протягом семи днів після передчасного народження – прим. ред.) знизилася порівняно з минулим утричі, – каже Лариса Притуляк. – Кожне життя, яке нам вдалось збрегти, кожна вагітність – це чиясь доля, деколи єдиний шанс для жінки мати дитину. І якщо мама від нас виходить з немовлям, це для нас найбільша перемога й найбільше щастя. Таких перемог за рік було багато і, переконана, буде ще більше».

Як свідчать дані Хмельницького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, протягом 2016 року в місті було зареєстровано 3743 народжених дітей. Це на 82 більше, ніж у попередньому. Кількісна перевага була на боці хлопчиків – їх виявилося 1913, тоді як дівчаток – 1830. Приємно, що дітей обох статей у 2016-му побільшало: хлопчиків – на 72, дівчаток – на 10 порівняно з попереднім роком.

На 14 зросла й кількість двійнят – у 2016-му їх стало 54. Також збільшилось число сімей, де понад троє дітей. Таких родин тепер 312 – це на 18 більше, ніж у 2015 році.

Серед найпривабливіших з точки зору батьків імен для донечок у 2016-му виявилися Анна, Злата, Софія, Єлизавета, Дарія, Анастасія, Соломія, Яна. Синочків хмельничани воліли називати Артем, Єгор, Андрій, Марко, Святослав, Денис, Макар, Ярослав, Матвій.

Проте найбільш креативні матусі й татусі пішли далі й обдарували своїх нащадків значно оригінальнішими іменами. Серед жіночих це Анна-Марія, Аніта-Вікторія, Марія-Беріл, Єва-Марія, Ніколь, Олівія, Емма, Камілла, Леля, Анетті, Ауріна, Кліна. Чоловічими іменами-раритетами виявилися Отто, Леон, Томаш, Ельдар, Гарольд, Радомир, Лука, Адріан, Майк, Мухаммед-Касим, Берат-Емір. І, як не дивно, до переліку рідкісних потрапили також Віра, Надія, Ніна та Устим.

Тетяна ПравдиваЗалишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт