TwitterFacebook
Субота
17 Березня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Що потрібно знати хмельничанам  про виготовлення закордонних паспортів 

Незабаром літо. Час відпусток.  Хмельничани дедалі більше задумуються про поїздку до тепленького моря, або ж про захоплюючу екскурсію. Особливо, декого приваблюють думки про подорож за кордон. Та для цього, потрібно вчасно оформити документи. 

Журналісти «Марічка News» поцікавились про процес оформлення закордонного паспорту в Управлінні державної міграційної служби у Хмельницькій області.

-Міграційна служба – це відносно нова структура, яка надає адміністративні послуги громадянам, в тому числі оформлення та виготовлення закордонних паспортів, – розповідає спеціаліст по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ Лілія Квятковська. – Це зручніше для громадян, адже, порівнюючи з паспортними столами, Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області складається із 23-х територіальних підрозділів, в 10 яких є встановлено обладнання для виготовлення закордонних паспортів.  Тобто, у громадян не створюється ажіотаж, не встановлюються черги.  Кожна людина за своїм місцем проживання може прийти, і подати документи на закордонний паспорт. z4

Хто найбільше подає документи на виготовлення закордонних паспортів?

 -Отримувати закордонні паспорти приходять громадяни різного віку. Громадяни можуть оформити, як біометричні паспорти так і звичайні за бажанням. Але надають перевагу біометричним.

Що таке біометричні документи та яка їх перевага?

-Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Вважається, що такі документи найбільш захищенні від підробок та виключають можливість користуватися ними будь-якою  особою, окрім власника. Головна ідея впровадження – суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму.

Зараз громадяни можуть обирати який документ для виїзду закордон вони хочуть отримати, чи можливість вибору між звичайним та біометричним закордонним паспортом буде і надалі, чи все ж таки планується повністю перейти на біометричні?

– Перехід на біометричні документи буде відбуватись  поступово. За рішенням та готовністю безпосередньо громадян.

Чи часто відмовляються від виготовлення біометричних документів?

– Кількість відмов є малою. Зазвичай відмовляються через релігійні переконання.

Скільки біометричних паспортів уже виготовлено в нашій області?

– З початку 2016 року Управлінням Державної міграційної служби вже видано за перший квартал 17000 закордонних паспортів.

Коли людина вперше у 16 років вирішує зробити закордонний паспорт, що їй для цього потрібно мати?

–   Процедура сама не змінилася. Людина, громадянин України може звернутись до будь-якого із 10 територіальних підрозділів, там, де є обладнання, по Хмельницькій області та подати заяву на оформлення закордонного паспорту.  Можна подавати документи навіть в іншій області – це не буде помилкою. Для виготовлення закордонного паспорту необхідно мати в наявності паспорт громадянина України, ідентифікаційний код,  фотографування та сканування відбитків пальців рук здійснюється працівниками служб по місцю подання. Термін виготовлення закордонного паспорту 20 робочих днів, чи терміново – 7 робочих днів.

z1

Коли можна подавати документи, чи є певний графік?

– Територіальні підрозділи міграційної служби здійснюють прийом документів відповідно до графіку. Розклад роботи кожного з територіальних підрозділів розміщені на офіційному сайті, або ж в кожному підрозділі на інформаційних стендах. Також безперервно працює телефон гарячої лінії, за яким з понеділка по п’ятницю надаються консультативні послуги стосовно того, куди звернутись та які документи при собі мати.  Це також корисно для людей, які їдуть з віддалених куточків.  Номер гарячої лінії, так само, як і розклад роботи є на сайтах та на стендах у кожному територіальному підрозділі.

Яка вартість виготовлення звичайного закордонного паспорту та термінового?

– Різниця вартості біометричного та звичайного паспорту лише у бланку.  Людині, щоб отримати закордонний паспорт біометричного зразка треба сплатити три платежі – це вартість бланку, адміністративну послугу та держмито. Держмито 170 гривень, адміністративна послуга 87 гривень 15 копійок та вартість бланку 304 гривні 32 копійки. Для звичайного закордонного паспорту так само три платежі, в яких відмінна лише вартість бланку – це 238 гривень 32 копійки.

З яких причин можуть відмовити у виготовленні паспорта чи затримати його?

– Відповідно до вимог законодавства, підставами можуть бути, якщо людина подала про себе неправдиві відомості, або якщо у неї є проблеми із законом.

Раніше дітей можна було вписувати в паспорти батьків, як зараз?

– Всі документи, які були виготовлені нами до 1 квітня 2015 року є також чинними.  Якщо дитина попередньо була внесена в закордонний паспорт батьків, то вона може з цими батьками подорожувати. Зараз для усіх дітей ми виготовляємо окремі закордонні паспорти. Цей документ є дешевшим від документів для дорослих за рахунок того, що неповнолітні не сплачують держмито. Діє цей закордонний паспорт для дітей, що не  досягли 16 років, лише 4 роки. z

Наскільки нам відомо,  траплялись випадки, коли дитину вписували в документи батьків навіть без вклеювання фото. Яка тривалість дії таких документів?

– Лише до досягнення дитиною п’ятирічного віку.

Що насправді зручніше для батьків та дітей?

– Зручніше та більш виправдано окремі проїзні документи. Оскільки ми не можемо знати, які вимоги пред’являть при в’їзді чи виїзді в країну – прикордонні служби.

Якщо приходить термін зміни закордонного паспорту, тобто, через 10 років, або при недостатньому місці для віз, коли краще подавати документи, та що для цього потрібно?

– Документи подають хоча б за пів року до закінчення дії попереднього паспорту. Адже усі консульства вимагають, щоб до закінчення дії візи був термін не менший цього часу. Щоб людина встигла виїхати за кордон та повернутись назад.

Скільки триває процедура зміни паспорту?

– Так само, як і виготовлення. Тільки до пакету документів, які подаються, ще додаємо попередній закордонний паспорт.

 

 


Автор :


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт