TwitterFacebook
Вівторок
23 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Ростислав Семків: «Мета Асоціації платників податків України – добробут і розвиток громадянського суспільства»

Останні події в Україні вплинули на зростання громадської активності як по всій країні, так і в нашій області. Територіальне відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» стала однією з небагатьох організацій, яка захищає інтереси як усього бізнесу в цілому, так і інтереси громадянського суспільства.

Сьогодні Асоціація успішно співпрацює з іншими громадськими організаціями, податківцями, митниками, проводить навчання та надає консультації. В державні органи, міністерства та профільні комітети Верховної Ради організацією були скеровані аргументовані пропозиції щодо вдосконалення податкового та митного законодавства, частина з яких, до речі, була врахована.

Аби дізнатися, як саме розвиваються партнерські відносини між владою та бізнесом, чи підвищилась останніми роками соціальна відповідальність платників податків та як саме налагоджена робота асоціації з громадянами, журналіст «Марічка NEWS» зустрівся з головою ВГО «Асоціація платників податків України» у Хмельницькій області Ростиславом Семківим.

– Ростиславе Романовичу, розкажіть детальніше про вашу організацію. Які саме послуги вона надає? Хто може звертатись до неї за підтримкою?

– Головним нашим завданням є захист конституційних прав платників податків, створення в нашому регіоні умов для розвитку підприємництва. Кожен бажаючий може звернутись до нас за консультацією з приводу податкового, митного законодавства.

Допомогу у вирішенні проблемних питань можуть отримати громадяни незалежно від їх статусу, майнового статку, політичної приналежності та професії. Наша діяльність спрямована на підвищення рівня знань і соціального престижу платників податків, представлення їх інтересів в органах державної влади та місцевого самоврядування, створення необхідних правових і соціальних умов для розвитку підприємницької діяльності.

семківфор

Цьогоріч ми організували та провели низку корисних заходів, а саме обласний рейтинг «Сумлінні платники податків – 2015», форум «Співпраця АППУ, ДФС та бізнесу в умовах європейської інтеграції», безкоштовні навчання щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності. З нашої ініціативи налагоджена співпраця АППУ та Союзу юридичних осіб «Республіканської Конфедерації Підприємництва» Республіки Білорусь, організовано та проведено Благодійний аукціон «Ти тільки живи!»

– Результат діяльності будь-якого об’єднання певною мірою залежить від можливості доносити думки у владні кабінети та бути почутими там. Чи вдається просувати свої пропозиції та ініціативи до вищих державних структур?

– Завдяки тому, що територіальне відділення у Хмельницькій області налічує 18 місцевих відділень, є можливість оперативно отримувати інформацію про наявні проблеми у платників податків і сприяти їх якнайшвидшому вирішенню. Щодо питань, які не можуть бути вирішеними на місцевому рівні, оскільки потребують законодавчого врегулювання чи експертних висновків, то ці питання просуваються далі. Так, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» є громадським партнером міжфракційного депутатського об’єднання «За справедливі податки» (налічує 27 парламентарів) та забезпечує діяльність його секретаріату.

З ініціативи АППУ створено Центр експертиз, де допоможуть встановити документальне обґрунтування проведених господарських операцій, відповідність відображення в бухгалтерському та податковому обліку фінансово-господарських та інших операцій. Наявність таких партнерів сприяє можливості бути почутими та допомагає вирішити проблемні питання в законодавчий спосіб.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про обласний рейтинг «Сумлінні платники податків – 2015». Хто безпосередньо брав у ньому участь?

– Під час проведення першого туру – на обласному рівні Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2015» було розглянуто заявки юридичних осіб з урахуванням таких критеріїв, як податкове навантаження, розмір середньої заробітної плати, кількість працюючих, дотримання податкової дисципліни, соціальна відповідальність.

Нагородження підприємств-переможців регіонального рейтингу відбулось 26 серпня в облдержадміністрації напередодні відзначення Дня підприємця та вручення відзнак «Сумлінний платник податків». Приємно відмітити, що, згідно з рішенням Вищої Рейтингової Комісії Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2015», підприємство ТОВ «Хмельницькзалізобетон» визначене переможцем у галузі будівництва та девелопменту в категорії «Великі платники податків». Приємно та символічно, що саме хмельницьке підприємство перемогло в конкуренції з іншими підприємствами будівельної галузі України, адже це символізує розбудову нашого краю.

25 листопада в Києві відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського Рейтингу з врученням відзнак.

– Під час проведення Форуму «Співпраця АППУ, ДФС та бізнесу в умовах європейської інтеграції» частина присутніх учасників вказала на необхідність запрошення на такі заходи народних обранців. Які висновки організаторів ви для себе зробили?

– Перш за все, ми всі повинні розуміти, що громадські активісти та й взагалі кожна людина є неповторною особистістю, а тому ми, організовуючи такі заходи, готові до того, що будуть озвучені різні думки. З метою почути думки кожного й організовуються круглі столи, зустрічі.

Однак нам вдалося в одному залі зібрати професіоналів, а це 105 фахівців з питань податкової та митної справи та напрацювати звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів Верховної Ради України від Хмельниччини з конкретними пропозиціями. Про що і було повідомлено керівникам Хмельницької обласної державної адміністрації, обласної ради, міським головам Хмельницького, Кам’янець-Подільського, які особисто взяли участь у його роботі.

Наразі ми отримали аргументовану відповідь від Кабінету Міністрів України, з якої вбачається, що 12 питань, зазначених у зверненні, визнано актуальними, та нормативні документи з цієї проблематики перебувають у різних державних органах на погодженні та є перспектива їх прийняття. Щодо 8 питань отримано неоднозначні відповіді, з яких незрозуміле ставлення держави до їх вирішення, це фактично відписки. Наразі плануємо вдруге звернутись до державних органів для уточнення позиції щодо запропонованих нами шляхів вирішення проблемних питань.

– Значного резонансу в області набуло проведення ініційованого Асоціацією Благодійного аукціону «Ти тільки живи!» для поранених бійців АТО. Як Ви оцінюєте отриманий результат та чи матиме він продовження?

– Метою цього заходу було не лише залучення додаткових коштів для поранених учасників АТО, але й інформування про створення обласного реєстру звернень про допомогу та Благодійного фонду при Центрі допомоги учасникам АТО у Хмельницькій області, члени наглядової комісії якого розглядатимуть отримані звернення.

аукц

При підготовці до аукціону було не зовсім просто, адже аналогу проведення такого заходу в області ще не було. Довелось вивчати різні варіанти проведення аукціонів. Як результат, було прописано правила та порядок проведення Благодійного аукціону з урахуванням позитивних моментів «тихого» та «живого» аукціонів, можливість підвищення та пониження ціни лоту. Загальна сума виручених коштів від реалізації 20 лотів склала 32500 гривень.

аук

Враховуючи позитивний результат і досвід проведення цього аукціону, прийнято рішення продовжити його проведення безпосередньо в районах і містах області. І ось, уже 21 листопада аналогічний аукціон буде проведений у місті Полонному та, сподіваємось, 20 грудня – у Кам’янці-Подільському.

– Ростиславе Романовичу, скажіть, будь ласка, які питання Асоціація розглядатиме в перспективі? Що плануєте найближчим часом?

– Плануємо організовувати безкоштовні вебінари та Інтернет-конференції, що максимально сприятиме економії часу, відсутності фінансових витрат для учасників таких заходів. Практично всі члени АППУ матимуть можливість безпосередньо на своїх робочих місцях отримати консультації з питань, які попередньо будуть ними запропоновані для розгляду з тієї чи іншої тематики, поставити питання-уточнення та почути коментарі лекторів і своїх колег. Плануємо розширювати взаємодію з державними органами влади з метою консолідації зусиль при наданні послуг громадянам, сприяння в веденні бізнесу.

Також хотілось би залучити до членства в міських, районних осередках фахівців не лише з податкових та митних питань, але і з питань формування бюджетів. Через відсутність фахівців, які б володіли відповідними знаннями, досвідом роботи, залишається нереалізованою в повній мірі функція громадського контролю за використанням бюджетних коштів. Адже лише за умови діалогу з владою та налагодження системного контролювання її дій можливо досягнути позитивного результату в захисті інтересів платників податків.Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт