TwitterFacebook
Неділя
21 Січня 2018

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Дизайнер Рослав Русінов: «Потрібно мати досвід того, як працює дизайнер»

На рахунку 24- річного хмельничанина участь більш ніж в 5 конкурсах, стажування в Парижі, показ власних колекцій у Львові, Києві та Одесі. Він вже виборов модельєрну першість у місті та Україні серед молодих дизайнерів. Рослав розповів журналістам «Марічка NEWS» про першу авангард-колекцію, про тонкощі дизайнерської роботи та сучасну українську моду.

Перші дитячі спроби
-В 6 років я обожнював гратися різними ганчірочками, сукеночками. Моя мама помітила, що мені подобається шити, робити одяг, і вже тоді вона, так би мовити, спророкувала, що я буду модельєром, – розповів Рослав.

IMG_0323

– І бабуся у мене постійно шила, коли я приїздив до неї, то користувався її великою швейною машинкою. Для мене всі ці бабусини ґудзики, тканини, нитки як особиста Нарнія. Мене завжди захоплювало, що шмат тканини можна легко перетворити в одяг. А так я був як всі діти – лазив по деревам, бився. Потім у мене з’явилось бажання стати актором. Я грав у театрі… І це все йшло паралельно. Але десь у 10 класі переді мною постав вибір: або акторська кар’єра – або дизайнерська. Я подумав, що друге для мене пріоритетніше. Вже з 8 класу я штудіював заклади, де навчають на дизайнерів.

CO_tSugfGU8

Студентські роки, або як стати дизайнером

– Я вступив до Хмельницького національного університету на кафедру дизайну. На першому курсі я зрозумів, що дизайн – це моє. Там була гарна атмосфера для роботи. Пам’ятаю, що перед переглядами наших колекцій вже в університеті спав по дві години, а в останню ніч взагалі не спав. Все робилось в останню ніч – домальовувалось, доклеювалось. З другого курсу розпочався професійний розподіл, і вже там почались завдання по створюванню власних колекцій. На третьому курсі наше завдання було – одягнути ансамбль. Ми з одногрупницею вирішили скооперуватись і створили спільну колекцію. І це була моя перша серйозна колекція. Ми взяли спочатку одну тему, а потім зрозуміли, що вона нас «не пре». І буквально за день ми змінили назву, і робота над колекцією пішла як «по маслу».

Odessa Holiday Fashion Week 2014,2
– А як називався конкурс?
– Це наш щорічний університетський конкурс «Барви Поділля». Ми тоді виграли спецприз. Щось нам подарували, але не згадаю вже, що саме.
– Після вдалого старту чи приймав участь у іншому конкурсі?
– Так, після цього ми поїхали з цією ж колекцією на «Lviv Fashion week» у них був безкоштовний показ авангардних колекцій «InAvangard» для молодих дизайнерів. Нас поставили хедлайнерами. А ми закривали показ. Тоді ми були настільки зеленими, що навіть не знали, що це круто. Ми подали заявку, відправили фотографії. І вони нас взяли на показ…А потім був 4 курс. Кожен мав зробити свою колекцію, як дипломну роботу.

рута-мята
Моя колекція мала назву «Рута-М’ята». Я тоді почав цікавитись українською міфологією: мавки, лісовики, русалки, мольфари. До того ж українська історія дуже демонологічна, потойбічна. Ця моя колекція була розроблена саме за цими містичними українськими мотивами. І після її представлення я знову виграв конкурс «Барви Поділля», отримав гран.прі — вручили мені швейну машинку. Спочатку я подумав: для чого вона мені?! Але згодом ця швейна машинка мене дуже сильно виручила. З цією самою колекцією, восени, на конкурсі у Санкт-Петербурзі.

Odessa Holiday Fashion Week 2014

«Привіт, Пітєр»: конкурс «Адмиралтейская игла»
– Ось цей конкурс дизайнерів вважається міжнародним, і у нього потрапило більш ніж 500 учасників, до пів фіналу — 200, а у фінал ще менше. Я був серед них й отримав 6 місце у своїй номінації.

колекція 80х90

Колекція «80х90»
– По візуальному вигляду ця колекція не зовсім конкурсна. Я хотів відійти від авангардного і конкурсного і зробити щось більш стилізоване. Я стилізував 80-ті та 90-ті роки, багато кольорових елементів, аксесуарів. Навіть більше попрацював як стиліст, ніж як дизайнер. Не скажу, що я дуже задоволений цією колекцією, але отримав карколомний досвід. За «80х90» я отримав спецприз, знову ж таки у конкурсі «Барви Поділля». І з цієї колекції, час від часу, давав у оренду якісь елементи для фотосесій чи ще чогось у такому плані.

80х90(1)

Творчі кризи

Дуже часто, коли маєш творчу роботу, вона пов’язана з емоційним фоном внутрішнього світу. Після цієї колекції я відчув, що мені потрібно зробити творчу паузу. У мене дуже часто були нервові зриви, через ось цей постійний скажений ритм, в якому я перебував. Півроку я взагалі нічим не займався. Шукав свій «дзен» і налаштовувався на подальшу роботу. Після того я дійсно зайнявся роботою, бо мені потрібно мати досвід того, як працює дизайнер. Я розробив колекцію молодіжного одягу для однієї компанії, і ми вже з цією колекцією їздили на «Show Room Lviv Fashion week».

tUbQuPcXPgg

Конкурс «Odessa holiday fashion week»
– Я виграв третє місце зі своєю колекцією. Французька сторона суддів надала мені першість за найкреативнішу колекцію. Вони представляли тільки свою компанію і надавали переможцям стажування в Парижі в «ART & MODE À PARIS» от Studio Parisien des Arts et de la Mode (паризька школа мистецтв та моди).BkW177LsYbM

Для них моя колекція стала першою і найкращою. Я отримав одразу дві нагороди: поїздку в Грузію і поїздку в Париж.
Після Пітеру я вже подавав свою заявку на цей конкурс. Але пройшов тільки цього року. Якщо суддям подобаються твої дві моделі, то ти проходиш у фінал і демонструєш вже 5 «луків». Свою колекцію я розробив саме для цього конкурсу. Додав у неї дуже багато японської тематики, бо останнім часом мені імпонує східна філософія. У півфіналі мені порадили або доробити колекцію — і вже йти у фінал, або приїхати на наступний рік. Я обрав перший варіант, бо вже бачив себе у фіналі.fZmNYSp9jiQ На конкурсі для мене було найдовшим саме той момент, коли він має розпочатись. А сам показ пролетів дуже швидко. Вся ця робота, яка тривала десь більше ніж півроку, пролетіла за 2 хвилини. На врученні гран-прі мене оголосили першим. Цей момент був просто незабутнім і дуже емоційним.

B8d0uZx7Eoc

Естетика сучасності
-Після Франції було дуже важко знову змиритись з ось цим українським колоритом. Таке відчуття, ніби тебе взяли, перевернули догори ногами і потрусили. Французька мода дуже консервативна, вона не використовує агресивності і чогось занадто яскравого. Наша країна і Франція – це зовсім різні світи. Важко уявити, якою буде мода України, бо ми ще дуже молода країна. Поки чогось такого яскравого, унікального стилістичного обличчя в сфері моди в нас немає. Є дуже визначні дизайнери у теперішній історії, та для розвитку нашої моди нам не вистачає довгої історії, якогось періоду формування. У Франції з цим простіше, бо там з самого малечку дітей привчають до мистецтва і естетики, у нас із такими сильні проблеми.p6QReLiHsHQ Потрібно багато часу, щоб виховати українцям смак. Хоча, може, із цього несмаку з’явиться вже своя нова естетика. Мода – це не тільки мистецтво, а це ще і бізнес, і про це не варто забувати. Першопочатково створюється продукт, який продається для споживача. Тому постійно потрібно знаходити компроміс між комерційністю і тим, що ти хочеш створити. MVlvzQRwUaUМода як наркотик
-Один дуже відомий дизайнер Ніколя Гескьер (прим. ред. – колишній головний дизайнер “BALENCIAG”) порівняв моду із наркотиками. Тому що після того, як закінчиш одну колекцію, хочеться просто все кинути і забутися. Викладаєшся на повну і потім залишаєшся спустошеним. Але через деякий час перерви починаєш розуміти, що вже не можеш без цього, не можеш зупинитись — і далі продовжуєш працювати. Весь час потрібно шукати все нові і нові ідеї. От для мене найприємнішим би було те, щоб мій одяг носили, щоб його визнавали. Досвід у мене вже є, залишається знайти спонсорів. У перспективі я би дуже хотів створити свій власний бренд. І головне, маю чимало ідей та велике натхнення.

Фото та відео із архіву Рослава Русінова.Залишити відповідь


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт