TwitterFacebook
Четвер
19 Жовтня 2017

Наша мета - Ваша поінформованість

Login

Незаконного бізнесу на території заповідного Смотрицького каньйону не буде

У Кам’янці-Подільському прокуратура завадила незаконному бізнесу на території геологічної пам'ятки природи.

Господарським судом Хмельницької області задоволено позов Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури про визнання незаконними рішення виконкому Кам’янець-Подільської міської ради від березня 2016 року та укладеного на його підставі договору з приватним підприємцем «Про відновлення та благоустрій зони відпочинку з пляжем та водною станцією в каньйоні річки Смотрич на південь від Новоплавського мосту до Руськофільваровецьких сходів з відновленням садів Де Віте».

Зазначені спірні рішення та договір передбачали здійснення на 5 гектарах земель Смотрицького каньйону – природно-заповідної території загальнодержавного значення – підприємницької діяльності з розміщення рибного ресторану, атракціонів, місць для масових заходів, стайні тощо, повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

При цьому не було дотримано вимог природоохоронного законодавства щодо проведення обов’язкової екологічної експертизи, врахування думок фахівців, режиму охорони заповідного об’єкта.

Це й стало підставою для звернення місцевої прокуратури до суду в інтересах держави. Позовні вимоги судом повністю задоволено.

Нагадаємо: за Законом України «Про природно-заповідний фонд України» унікальні природні утворення, що мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне, пізнавальне і культурне значення, оголошуються пам’ятками природи та охороняються державою. На їх території забороняється будь-яка діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану.Напишіть відгук


Дивіться також:

Суспільство

Кримінал

Інтерв’ю

Спорт